Kansliet

Telefontid: vardagar kl 9.00–12.00

 

Akademiens sekreterare och VD (2017-07-03→)
Academy Secretary General and Managing Director (from July 3, 2017)
Eva Pettersson
Tel: 08-54 54 77 02; 070-677 68 56
eva.pettersson@ksla.se

Akademiagronom, Sekreterare för Allmänna avdelningen
Academy Agronomist, Secretary General Section
Eva Ronquist
Tel: 08-54 54 77 06; 070-160 33 05
eva.ronquist@ksla.se

Akademiagronom, Sekreterare för Jordbruksavdelningen
Secretary Agricultural Section
Magnus J Stark
Tel: 08-54 54 77 24; 070-347 41 60
magnus.stark@ksla.se

Akademijägmästare, Sekreterare för Skogsavdelningen
Academy Forester, Secretary Forestry Section
Birgitta Naumburg
Tel: 08-54 54 77 07; 070-661 14 71
birgitta.naumburg@ksla.se

Assistent – aktiviteter
Assistant – activities
Gun Askerö
Tel: 08-54 54 77 12; 070-160 33 09
gun.askero@ksla.se

Handläggare – anslag, stipendier, priser & belöningar
Administrator – research grants, scholarships, prizes & awards
Keiko Blesserholt
Tel: 08-54 54 77 13: 070-160 33 06
keiko.blesserholt@ksla.se

Akademikamrer
Academy Accountant
Anette Amnegren
Tel: 08-54 54 77 09; 070-160 33 11
anette.amnegren@ksla.se

Akademikommunikatör
Academy Communicator
Ylva Nordin
Tel: 08-54 54 77 08; 070-160 33 07
ylva.nordin@ksla.se

Akademibibliotekarie och IT-systemansvarig
Academy Librarian/IT Systems Manager
Jimmy Lyhagen
Tel: 08-54 54 77 18; 070-210 46 75
jimmy.lyhagen@ksla.se

Akademibibliotekarie
Academy Librarian
Per Eriksson
Tel: 08-54 54 77 17; 070-717 00 49
per.eriksson@ksla.se

Akademiarkivarie och redaktör
Academy Archivist/Editor
Per Thunström
Tel: 08-54 54 77 16; 070-160 33 04
per.thunstrom@ksla.se

Service- och fastighetsansvarig
Service and Facility Manager
Roland Svensson
Tel: 08-54 54 77 05; 070-160 33 08
roland.svensson@ksla.se